Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 10.00 θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2020-21 στο προαύλιο του σχολείου μας.
Για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού και διασφάλισης της δημόσιας υγείας, παρακαλούμε τους γονείς να φέρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες με τον παρακάτω τρόπο:

• Οι μαθητές / τριες των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων θα προσέλθουν στις 09:00- 09:15.
  • Οι μαθητές / τριες των Γ΄ και Δ΄ τάξεων στις 09:15 - 09:30.
  • Οι μαθητές / τριες των Α΄ και Β΄ τάξεων στις 09:30 - 09:45.

Σας πληροφορούμε ότι, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, η μάσκα είναι υποχρεωτική για όλους.

Οι μαθητές /τριες της πρώτης τάξης θα παραμείνουν στο προαύλιο μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους, ενώ οι μαθητές / τριες των υπόλοιπων τάξεων θα μπουν στις αίθουσες όπου θα τους περιμένουν οι εκπαιδευτικοί.

Η διαδικασία του Αγιασμού θα τελειώσει περίπου στις 10:30 και οι μαθητές θα αποχωρήσουν με σειρά κατά τμήματα, αρχίζοντας από την Α΄ τάξη.

Οι γονείς θα περιμένουν τα παιδιά τους έξω από το σχολείο, κρατώντας μεταξύ τους τις κατάλληλες αποστάσεις. Μόνο για την ημέρα του αγιασμού η είσοδος/εξοδος θα γίνει από την Αιγιαλείας.

Οι μαθητές της Β,Γ,Δ,Ε,ΣΤ θα παραλάβουν τα βιβλία τους, οπότε οι μαθητές να προσέλθουν με τις τσάντες τους.

Σας ευχόμαστε καλή, ήρεμη και δημιουργική χρονιά με υγεία και σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!

H διεύθυνση του Σχολείου