Εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη Σχ.Έτος 2024-2025

Εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025

Από τις 1 – 3 – 2024 μέχρι 20 – 3 – 2024  θα γίνονται οι εγγραφές των μαθητών  Α΄ τάξης, για το σχολικό έτος  2024 – 2025.

Tη σχολική χρονιά 2024-2025 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως 31-12-2018

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. Λογαριασμοί πρωτότυποι ΔΕΗ , Ε.Υ.Δ.Α.Π στο όνομα ενός από τους δύο γονείς ή εκκαθαριστικό εφορίας ή μισθωτήριο συμφωνητικό των γονέων σφραγισμένο από την εφορία, από το οποίο να βεβαιώνεται η Δ/νση κατοικίας του μαθητή.
  2. Βιβλιάριο υγείας (έλεγχος εμβολίων)
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) το οποίο θα παραλάβετε από το γραφείο του Διευθυντή.
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

Οι εγγραφές θα γίνονται 08:30 – 09:30 και 10.00 – 11.30.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΛΟΙΠΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ

Πιστοποιητικό υιοθεσίας

Αγαπητοί εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την πολύτιμη στήριξή σας στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής κατά το σχολικό έτος 2023-2024.Με τη δωρεά σας συμμετέχετε και εσείς ώστε να εκπληρωθούν ευχές παιδιών που πάσχουν από σοβαρές για τη ζωή τους ασθένειες.

Το πρόγραμμα Αστέρι της ευχής εδώ και 25 χρόνια αποτελεί ένα από τα βασικά προγράμματα εξεύρεσης πόρων του οργανισμού μας ώστε να μπορούν να υλοποιηθούν ευχές παιδιών που έχουν στερηθεί την παιδική ανεμελιά.

Για προβολή κλικ εδω

Επιμορφωτικές ημερίδες εκπαιδευτικών

Σας ενημερώνουμε σχετικά με τις επιμορφωτικές ημερίδες που διοργανώνει η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δασκάλων 14ης Θέσης Π.Ε. Α΄ Αθήνας, Μαρία Βούκανου για τις εξής τάξεις:

• Τρίτη 5/12/2023 για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 70 που διδάσκουν στις Α΄& Β΄ τάξεις.
  • Τρίτη 12/12/2023 για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ 70 που διδάσκουν στις Γ΄& Δ΄ τάξεις.

Ως εκ τούτου οι μαθήτριες και οι μαθητές
  • των Α΄& Β΄ τάξεων δε θα προσέλθουν στο σχολείο την Τρίτη 5/12/2023
  • των Γ΄& Δ΄ τάξεων δε θα προσέλθουν στο σχολείο την Τρίτη 12/12/2023

Εργασίες Μαθητών στα Αγγλικά

Οι μαθητές της Στ' τάξης (ΣΤ1-ΣΤ2-ΣΤ3) με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Αγγλικής γλώσσας Χρύσας Μακεδόνα, δημιούργησαν μια διαδραστική βιβλιοθήκη με κόμικ. Πατήστε πάνω στα εξώφυλλα των βιβλίων για να απολαύσετε το συγγραφικό έργο των μαθητών. Καλά χριστούγεννα!

Make wish 2023

Αγαπητοί γονείς Το σχολείο μας και φέτος, ενόψει του ερχομού των Χριστουγέννων, κάνει την αγάπη πράξη συμμετέχοντας σε δράσεις κοινωνικής ευαισθησίας. Αποφασίσαμε να υλοποιήσουμε το πρόγραμμα «Αστέρι της Ευχής» (Make – A- Wish), που αφορά εκείνα τα παιδιά που αφήνουν άδεια τα θρανία τους και δίνουν τον δικό τους αγώνα για το «αύριο». Ας βοηθήσουμε αυτά να παιδιά να εκπληρώσουν την ευχή τους και να ξανακερδίσουν τη σωματική και συναισθηματική τους δύναμη για να βγουν νικητές της ζωής. Μοιράσου, λοιπόν, τη δύναμη της ευχής κάνοντας δικό σου ένα αστέρι με μια δωρεά 2 €. Το «Αστέρι της Ευχής» μπορεί να το προμηθευτεί το κάθε παιδί από τον/την δάσκαλο/α της τάξης και να στολίσει μ’ αυτό το χριστουγεννιάτικο δέντρο με αισιοδοξία και ελπίδα.

ΤΖΙΑΒΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ